You Are Here: Home » Novinski članci » Novo radno vrijeme: U “Top Hilu” fajront u 1

Novo radno vrijeme: U “Top Hilu” fajront u 1

Novo radno vrijeme: U “Top Hilu” fajront u 1

Odlukom o radnom vremenu, donijetoj kako bi se ograničio rad noćnog kluba “K3”, vlast u Budvi napravila i medveđu uslugu najpopularnijoj diskoteci

Najpopularnija diskoteka na crnogorskoj obali, “Top Hil”, neće moći da radi nakon jedan sat iza ponoći – predviđeno je novom odlukom o radnom vremenu koju je usvojila Skupština opštine Budva.

Iako je odluka, prije svega, donijeta kako bi se ograničio rad novom noćnom klubu “K3” u selu Svinjište, na kilometar od “Top Hila”, po svemu sudeći oni koji su je pisali smetnuli su s uma da će njom obuhvatiti i “Top Hil”, diskoteku koja je, zajedno sa zemljištem, prije pola godine data na tridesetogodišnji zakup istoimenoj firmi.

Upravo je taj posao od 10 miliona eura, odnosno godišnji prihod od 300.000 na ime zakupnine, jedan od onih sa kojim se nova vlast naročito ponosi.

Odlukom o radnom vremenu predviđeno je da se u urbanizovanim zonama produžava rad noćnih klubova i diskoteka do četiri sata ujutro, dok se u djelovima opštine koji nijesu obuhvaćeni planskim dokumentima rad ograničava do jedan sat poslije ponoći.

Osim “K3”, zoni koja nije do sada pokrivena planskim dokumentom pripada i najveća diskoteka na otvorenom na Jadranu, “Top Hill”.

Cijela pometnja nastala je u julu, kada je opštinski Sekretarijat za privredu i finansije izdao dozvolu za rad novom noćnom klubu “K3”, i to u mjestu odakle je predsjednik Skupštine opštine Krsto Ljubanović.

To je, kako se prepričavalo po kuloarima, izazavalo veliko negodovanje Ljubanovića i mještana sela, koji su čak bili najavili i krivične prijave protiv onih koji su izdali dozvolu, pa je i nova odluka o radnom vremenu donijeta sa namjerom da se tom klubu ograniči rad do jedan sat iza ponoći, zbog žalbe žitelja na veliku buku.

Vlasnik “K3” je “Vijestima” kazao “da je objekat urađen po svim svjetskim standardima, te da ima sve papire i da će uložiti žalbu”

Sekretar za privredu i finansije Mihajlo Đurović je kazao i da je inicijalni povod za donošenje odluke bilo izdavanje odobrenja za rad noćnom klubu “K3”, jer su mještani Svinjišta pokrenuli inicijativiu za izmjenu odluke o radnom vremenu.

Šef odborničkog kluba SNP Mijomir Pejović konstatovao je da se odlukom o radnom vremenu ograničava i rad “Top Hila”, jer se nalazi u zoni koja nije pod DUP-om.

Upozorivši da je riječ o divljoj gradnji, odnosno da je o zgrada u kojoj je “K3” izgrađena bez dozvole, odbornik SNP Božidar Vujičić upozorio je da će vlasnik “K3” moći s pravom da traži odštetu od Opštine, jer mu je izdata dozvola za rad kao noćnom klubu.

“Ova odluka važi i za ’Top Hil’, pa da vidim toga koji će otići da zaustavi gore njih da rade do jedan sat. A čovjek kojeg budete zaustavili tražiće prvo da i ’Top Hil’ zaustavite da radi do jedan sat. Drugim riječima, tek se sjetimo da nešto nije u redu kada nam to dođe ispred kuće. Zna se da ’Top Hil’ radi do pet sati i da dobar broj građana čuje i tu muziku i da im smeta. Znači, ne možemo da imamo dvojne aršine”, kazao je Vujičić.

Vlasnik “K3” je “Vijestima” kazao “da je objekat urađen po svim svjetskim standardima, te da ima sve papire i da će uložiti žalbu”.

Ljubanović: Trebalo je ranije da se reaguje

Predsjednik SO Budva Krsto Ljubanović priznao je da je trebalo i ranije da reaguje, ali, kako je kazao, “to nije uradio jer je vjerovao da se na tom mjestu gradi kuća za stanovanje”.

“U mom rodnom selu ima dvadesetak kuća koje su izgrađene od prije 25 godina pa naovamo, a ta je posljednja izgrađena, jer sve stare kuće koje su bile u mom selu već su zarasle u korov, porušene su i niko ih ne koristi. Znači, sve što je u posljednjih 25 godina urađeno, urađeno je bez plana, i smatrao sam da i taj čovjek gradi kuću da bi boravio u njoj. Kad sam saznao da otvara lokal tog tipa onda sam reagovao, ne želeći da mu ga rušim, ni da budem posrednik u rušenju. U Opštini su priznali grešku pred članovima odbora sela Svinjište. ’K3’ nije objekat koji bi mogao da bude noćni klub, jer je dobrim dijelom u staklu. Mislim da treba da nam je cilj da ta sela malo zaštitimo, jer Budva nije turistički, već industrijski grad, i svi gledamo da sebe zaštitimo. Iako planiramo razvoj seoskog turizma, ovakve pojave ne možemo da tolerišemo”, kazao je Ljubanović.

Scroll to top